Termostat ELEKTRA OCD5 1999

Cena: 390,00 zł


Elektroniczny 6-zdarzeniowy Regulator Temperatury ELEKTRA OCD5 1999 z dotykowym wyświetlaczem TFT przeznaczony do sterowania systemami grzejnymi. Wyprodukowany zgodnie z normą PN-EN 60730-2-9. Współpracuje z większością czujników podłogowych dostępnych na rynku.

Dane techniczne:
Napięcie zasilania: 100-240 VAC
Max. obciążenie: 16A
Montaż: podtynkowy
Wbudowany wyłącznik: 2-polowy, 16A
Zakres regulacji temperatury komfortowej: +5°C +40°C dla każdego zdarzenia
Zakres regulacji temperatury ekonomicznej: +5°C +40°C dla każdego zdarzenia
Zakres regulacji obniżki temperatury: od + 5 do + 40°C
Stopień ochrony: IP 21
Funkcja zegara: program 6-zdarzeniowy
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 82 x 82 x 40 mm
Wyświetlacz : 176 x 220 pikseli, TFT
Certyfikaty wyrobu: VDE, BEAB
Wyrób oznakowany: CE

Regulatory temperatury ELEKTRA OCD5 pozbawione są wszelkich wystających części w postaci gałek czy przycisków w przedniej części obudowy, przez co stają się optycznie „przyjaźniejsze” dla oka i ładniej komponują się w przestrzeni mieszkalnej, czy też użytkowej.

Tak jak w wersjach poprzednich regulatorów ELEKTRA OCD2, czy ELEKTRA OCD4 nie zrezygnowano z funkcji adaptacyjnej, którą Klienci chwalą sobie najbardziej. „Uczący” się bezwładności cieplnej podłogi regulator, już po paru dniach wie, kiedy należy załączyć ogrzewanie tak, aby osiągnęło ono wyznaczoną przez użytkownika wartość o dokładnie zadanej porze.

Niewątpliwą zaletą regulatora jest dodanie kalendarza. Dzięki temu rozwiązaniu możemy jeszcze w łatwiejszy i prostszy sposób zaplanować sobie wyjazdy weekendowe, czy też dłuższy urlop.

Do programów czterozdarzeniowych, czy też chwilowego podniesienia lub obniżenia temperatury przyzwyczailiśmy się już wszyscy. Teraz możemy wybrać program sześciozdarzeniowy. Ponadto, istnieje możliwość sterowania za pomocą czujników: powietrznego, podłogowego oraz obu jednocześnie, gdzie czujnik podłogowy, pełni rolę limitującego.

„Wisienką na torcie” jest pomysł wbudowania w menu kodu QR, w którym zapisują się wszystkie zmiany ustawień regulatora, a także informacje dotyczące zużycia energii, czy kosztów, które ponosimy na ogrzewanie. Wystarczy zeskanować kod wyświetlony na ekranie regulatora, a wszystko ukaże się w przejrzysty sposób w postaci listy menu i wykresów.