Termostat ELEKTRA OCD4 1999

Cena: 390,00 zł


Elektroniczny 6-zdarzeniowy Regulator Temperatury ELEKTRA OCD4 1999 z podświetlanym wyświetlaczem Dot-Matrixowym przeznaczony do sterowania systemami grzejnymi. Wyposażony w mikroprocesor z programem obsługującym sześć zdarzeń. System grzejny kontrolowany w pełni automatycznie. Wyprodukowany zgodnie z normą PN-EN 60730-2-9. Współpracuje z większością czujników podłogowych dostępnych na rynku.

Dane techniczne:

Napięcie zasilania: 230V + 15%, 50/60Hz
Wyjście przekaźnika: 16 A, max. 3600 W
Montaż: podtynkowy
Zakres regulacji temperatury: od + 5 do + 40°C
Zakres regulacji obniżki temperatury: od 0 do + 40°C
Funkcja zegara: program 6-zdarzeniowy
Stopień ochrony: IP 21
Wymiary: 84/84/40 mm
Wyrób oznakowany: CE

Nowy system programowania: 6 zdarzeń
Regulator OCD4 wyposażony jest w mikroprocesor z programem obsługującym sześć zdarzeń. System grzejny kontrolowany jest w pełni automatycznie. Dni robocze podzielone są za zwyczaj na cztery sytuacje (zdarzenia), takie jak: pobudka, wyjście z domu, powrót do domu i noc. Istnieje możliwość przypisania do każdego zdarzenia oddzielnej temperatury.

Czujniki
Możliwość zaprogramowania 4 różnych poziomów temperatury w ciągu doby. Wyposażony w czujnik temperatury powietrza i podłogi. Po odpowiednim
skonfigurowaniu przeznaczony do sterowania uzupełniającymi lub podstawowymi systemami ogrzewania. Możliwość skonfigurowania w 3 wariantach
pomiaru temperatury, poprzez czujnik: powietrzny, podłogowy oraz powietrzny i podłogowy (limitujący).

Funkcja adaptacyjna
Regulator uczy się bezwładnoości cieplnej podłogi, co wpływa na precyzyjne osiągnięcie zadanej temperatury
podłogi o zaprogramowanej przez użytkownika porze.

Podtrzymanie
Wszystkie programy mają podtrzymanie w przypadku przerw w dostawie zasilania. Natomiast w przypadku przerwy w dostawie prądu dłuższej niż 50 godzin, należy tylko ponownie ustawić bieżącą godzinę i datę (program nie zostanie utracony).

Monitoring kosztów ogrzewania
Istnieje możliwość odczytania czasu oraz kosztu pracy systemu.

Montaż
Regulator OCD4 został zaprojektowany do montażu podtynkowego. Bardzo elegancki efekt można uzyskać montując OCD4 we wspólnej ramce, np. wraz z przełącznikami oświetlenia.

Obsługa
Zupełnie nowy wyświetlacz Dot-Matrixowy z podświetleniem zapewnia lepszą komunikację z użytkownikiem.